12 Nisan 2014 Cumartesi

Hazal'ın Seçimleri #1

Selamlar,

Her gün olduğu gibi geçen günlerde D&R sayfasına girdiğimde Sıla sizin için seçti diye bir sayfa gördüm. Sıla bizler için bir kitap, bir dvd ve bir cd seçmişti. Bende bunu her kendime çevirerek her hafta sizler için kitap, film ve bir albüm seçimi yapıyor olacağım.

Ne kadar tutar ben ne kadar istikrarlı bir şekilde devam ettiririm bilemiyorum ama başlangıcı yapıyorum.

Haftanın Kitabı


Shakespearein Sırrı

Kayıp Bir Elmas

500 Yıllık Bir Kolye

Ve William Shakespeare Zamanına Uzanan Bir Sır…

Ailesiyle birlikte başka bir kasabaya taşınan Hero, burada ve yeni okulunda çok sıkılacağını düşünür. Fakat taşındıkları ev hakkında bilmediği müthiş bir sır vardır: Evin eski sahiplerine ait efsanevi bir elmas!

Okulun en popüler -ve kesinlikle en yakışıklı- çocuğu Danny Cordova, bu sırrı çözmek için pek bir isteklidir, hatta kayıp elması arama konusunda Heroya yardım etmek ister. Araştırmaları sürerken komşuları Bayan Roth ise, iki arkadaşa kolyeyle ilgili akıl almaz sırlar anlatır…

Paha biçilemez kolye ile evin eski sahiplerine ait sırların peşine düşen iki arkadaş aradıklarını bulabilecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)

Haftanın Filmi Amelie

Amelie 

Pariste küçük bir apartman dairesinde yaşayan, sıkıcı hayatına rağmen küçük şeylerden mutlu olabilen Amélie bir gün evinde başkasına ait çocukluk hatıraları olan bir kutu bulur. Kutunun sahibini bulur ve kimliğini gizleyerek ona hatıralarını iade eder. Bu olaydan sonra yaşamı tamamen değişen Amélie, çevresindekilerin yaşamlarını küçük şeylerle değiştirmeye çalışan bir iyilik meleğine dönüşür. Beğenilmeyerek atılan vesikalık fotoğraf koleksiyonu yapan ve bir "Korku Treni"nde hayalet olarak çalışan Ninonun fotoğraf albümünü ele geçirdiğinde bu kez onun peşine düşer. Birbirleri için yaratılmış olan Amélie ve Ninonun yolları ancak Paris gibi büyülü bir şehirde gerçekleşebilecek bir olaydır.

Yazar Not: İzlemeyenler için büyük bir kayıp olduğunu düşündüğüm bu film bu haftanın yıldızı seçilmeli.

Haftanın CD'si

Zaz Live Tour (CD/DVD)Albüm İçeriği
1.Les Passants
2.JAime A Nouveau
3.Le Long De La Route
4.Prends Garde A Ta Langue
5.Dans Ma Rue
6.Port Coton
7.La Fée
8.Ma Folie
9.Trop Sensible
10.JArrive Pas
11.Eblouie Par La Nuit
12.Je Veux
13.Je Saute Partout
14.Pray The Sunshine
15.Ni Oui Ni Non
16.Aux Détenteurs


Disk Sayısı: 2

Yazar not: Fransız bir filmden sonra fransız bir sanatçının albümüyle bu haftayı sonlandıralım. Benim favorim ve telefon müziğim Je veux ya senin ?


Bilgiler dr.com.tr adresinden alınmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder