21 Nisan 2014 Pazartesi

Hazal'ın Seçimleri #2

Sevgileeeer :))

Değişik bir başlangıçla tüm sevgimi dağıtasım var bugün. Pazartesi sendromu dedikleri şeyin bende olmaması sizcede yeteri kadar garip değil mi ?

Tabi bu her zaman böyle olmuyor arada istisna olan günlerden birindeyim. Bugün geçen hafta başlattığım Hazal'ın seçimleri serisine devam ediyorum. Şimdi ilginizi çekmemiş olsa bile birgün birilerinin ilgisini çekeceğine eminim. Hem ben böyle mutlu oluyorum :))

Senin ilk seçimin neymiş bakalım diyen olursa eğer buraya tıklayarak ilk seçimlerime ulaşabilirsiniz.

Gelelim bu haftanın seçimlerine;

1) Kitap

Bu kitap kendini oldukça fazla merakta bırakıyor. Bu yüzden haftanın kitabı Şebnem Burcuoğlu'nun kaleme almış olduğu "Kocan Kadar Konuş" oldu. 

"Türkiyede kadınların DNAlarına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş atasözü, anneannem Peykerin lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!"

Evli misin?
Ya nişanlı?
Sevgilin var mı?
O da mı yok!
Yaş kaç?
Hmm. Anlaşıldı.

Sen en iyisi bu kitabı bir oku. Yalnız değilsin Türk kızı! Senden çok var -ay bunu da yanlış anlayıp trip atarsın sen şimdi. Yok, öyle demek istemedik. Ailen, çevren, eşin-dostun-arkadaşınkankan, hepsi evlilik lafı ediyor değil mi? Ama zor iş.

Koca bulmak ÇOK zor iş arkadaş…
(Tanıtım Bülteninden)

2) Film


I Dont Know How She Does It - Mucizeyi Kadınlar Yaratır
 
 Kendinize güvenin bayanlar Mucizeyi biz yaratırız. Hem afiştede yazdığı gibi "Kolay olsaydı, erkekler de yapardı !"

Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) ile tanışalım / bir eş, anne, kariyer kadını ve mükemmel bir hokkabaz. Katein yaşamı yoğun ama oldukça güzel. Mükemmel bir kocası var, Richard (Greg Kinnear) kısa bir süre önce kendi başına çalışmaya başlayan bir mimar. İki tane tapılası çocukları var. 6 yaşındaki Emily (Emma Rayne Lyle), ve ona tapan ufaklık Ben (Theodore and Julius Goldberg). Sevdiği bir işi var: New york merkezli bir finans şirketinin Boston Şubesinde yatırım müdürü. Kate iş amaçlı sık sık seyahat ediyor fakat aynı zamanda kızının okul ve okul dışındaki aktivitelerini de sanki ev hanımıymış gibi yürütüyor. İş arkadaşları, dostları ve akrabaları Katein her biri farklı alanlar olmasına rağmen hepsinin altından başarıyla kalkmasına hayret ediyorlar ve hep aynı şeyi söylüyorlar: "Nasıl yetişiyorsun her işe bilmem"

3) CD


Shakira'nın güzel sesini tüm hafta dinleyebilirim diyenlerdenim. Sizde öyle düşünüyorsanız bu CD tam size göre :)

Albüm İçeriği
1.Cant Remember to Forget You feat. Rihanna
2.Empire
3.You Dont Care About Me
4.Dare (La La La)
5.Cut Me Deep feat. Magic!
6.23
7.The One Thing
8.Medicine feat. Blake Shelton
9.Spotlight
10.Broken Record
11.Nunca Me Acuerdo de Olvidarte
12.Loca por Ti

8 yorum:

 1. Bence çok güzel bir seri bu :)) yavaş yavaş dikkatini çeker okuyanlarında :)
  Kitap enteresanmış cidden birde bizim millette şu var evlendirene kadar bir uğraş bir uğraş sonrada boşandırana kadar en iyisi mi kararı kendin vermek millete bakma sen ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Kitabın tanıtım yazısı çok güzel bence. Ayrıca bende öyle düşünüyorum en iyisi kararı kendin vereceksin. Yoksa aldın başına belayı :)

   Sil
 2. Kitabı geçen gün bende görüp merak etmiştim en kısa zamanda alıp okuyacağım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuyup yorumlarını benimle paylaşırsan çok sevineceğim :))

   Sil
 3. Hahah şu kocan kadar konuşu çok merak ettim :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende ya çok ilgi çekici alıp okuyabilirim bir ara :)))

   Sil
 4. Bu kitabı okumak farz oldu galiba :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Okuyun beni dedirttiren cinsten bir kitap

   Sil